VZP PojišťovnaVšeobecná zdravotní pojišťovna je největší zdravotní pojišťovnou v České republice. Je zřizována přímo státem a má více než šest milionů klientů. VZP Pojišťovna u nás funguje už od roku 1992 a má jednoznačně největší síť smluvních zařízení po celé republice. Nejen díky tomu, ale i díky kvalitním službám a péči má nejvíce klientů ze všech zdravotních pojišťoven u nás.

Česká spořitelna Servis 24 je nejznámější internetbanking v České republice. Mojebanka je internetbanking Komerční banky.

Všeobecná zdravotní pojišťovna a její členství v mezinárodních organizacích

VZP Pojišťovna je členem několika prestižních mezinárodních organizací. Konkrétně se pak jedná o EHFCN – Evropskou síť boje proti podvodům a korupci ve zdravotnictví a dále pak AIM – Mezinárodní asociaci vzájemných pojišťoven.

VZP Pojišťovna a její pobočky

Všeobecná zdravotní pojišťovna má rozsáhlou síť poboček ve všech krajích po celém území republiky. Pokud potřebujeme najít pobočku, která je nejblíže našemu bydlišti, stačí navštívit internetové stránky VZP Pojišťovny a pod kategorií O nás si kliknout na položku Pobočky. Dalším krokem je výběr kraje na mapě nebo ze seznamu a poté se nám zobrazí kompletní seznam všech poboček Všeobecné zdravotní pojišťovny ve vybraném kraji. U každé pobočky v seznamu vidíme její adresu a piktogramy, které ukazují bližší informace o službách na pobočce. Při kliknutí na vybrané město se nám pak zobrazí kompletní seznam informací o dané pobočce – přesná adresa, telefonické i mailové kontakty, otevírací doba, popis služeb a také fotografie pobočky. Pod těmito informacemi se ještě nachází mapa, na které vidíme přesné umístění vybrané pobočky. Kromě výpisu poboček se můžeme u každého kraje podívat také na zajímavé aktuality z tohoto regionu. Nejvíce poboček má VZP Pojišťovna v Praze, kde je hned šest jejích poboček. V Praze se nachází také ústředí této pojišťovny.

Výhody pojištění u VZP Pojišťovny

Být pojištěný u Všeobecné zdravotní pojišťovny má spoustu výhod, o čemž se už přesvědčilo více než šest milionů jejích klientů. VZP Pojišťovna je největší zdravotní pojišťovnou v Česku a má ve všech krajích nejširší síť smluvních zařízení. Velká většina lékařů tedy má s touto pojišťovnou uzavřenou smlouvu, což je bezesporu velká výhoda pojištění u VZP. Další výhodou je rozsáhlá síť poboček ve všech krajích a spousta dalších výhod – např. preventivní prohlídky zdarma a to nejen u praktických lékařů, ale i u zubařů a gynekologů. Mezi další bonusy patří také spousta výhodných slev u partnerů VZP, celá řada preventivních programů jak pro děti, tak pro dospělé, nebo speciální výhody pro dárce krve a kostní dřeně.

Půjčka České spořitelny je vhodná pro každého podnikatele. Česká spořitelna nabízí velice výhodnou půjčku.

VZP Pojišťovna a IZIP

Zajímavým projektem, jehož hlavním vlastníkem byla Všeobecná zdravotní pojišťovna, byl projekt elektronických zdravotních knížek pod názvem IZIP. Projekt IZIP vznikl v roce 2001 a roku 2002 byl spuštěn ve zkušebním provozu. Naplno začal IZIP fungovat o dva roky později, v roce 2004. Projekt však nebyl příliš úspěšný a roku 2012 byl ministrem zdravotnictví Hegerem zastaven. Elektronické zdravotní knížky však zatím stále fungují a VZP v poslední době jedná o odkupu akcií, díky čemuž by se mohla stát jeho stoprocentním vlastníkem. Smyslem celého projektu bylo vytvoření elektronického systému zdravotních knížek, který měl fungovat přes internet a lékaři by přes něj sdíleli informace o zdravotním stavu pacientů, o lécích atd. Zároveň mělo dojít ke zefektivnění komunikace mezi pacienty a lékaři. Na účet u IZIPU je možné se přihlásit na adrese www.izip.cz a registrovaní klienti si tak mohou zjistit např. jestli nemají nedoplatek na zdravotním pojištění, přehledy vykázané péče od jejich ošetřujících lékařů nebo podrobný přehled všech doplatků za léky. Aktuálně má elektronickou zdravotní knížku více než dva a půl milionu klientů a v systému je zaregistrovaných více než 20 tisíc zdravotnických pracovníků a přes osm tisíc zdravotnických zařízení. Za celou dobu pak bylo v systému IZIP zapsáno už více než 211 milionů záznamů.

Česká spořitelna školí společně s Českým červeným křížem své zaměstnance v přístupu k hendikepovaným a mapuje bariéry s Pražskou organizací vozíčkářů.

Preventivní programy VZP Pojišťovny

Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí svým klientům široké spektrum různých preventivních programů. Pro děti jsou to např. léčebně-ozdravné pobyty v Chorvatsku a Řecku pod názvem Mořský koník. Dalším zajímavým programem VZP je Zdravá rodina – příspěvkový program, díky němuž lze získat příspěvek na očkování, rovnátka nebo na kurzy plavání pro děti do 14 let. VZP Pojišťovna se také dlouhodobě věnuje prevenci dětských úrazů – těch se týká např. projekt První pomoc dětem nebo různé výukové a preventivní kampaně. Samostatnou stránku má pak VZP pro teenagery. Na adrese http://www.yesneyes.cz/ , která je součástí projektu Žij zdravě, najdou puberťáci a mladí lidé zajímavé informace týkající se zdravé výživy, sportu a zdraví. Součástí stránky jsou i různé soutěže, hry nebo ankety. Stránky jsou velmi dobře zpracované a udělané tak, aby svým obsahem zaujaly hlavně teenagery, kteří jsou jejich cílovou skupinou. Pro lidi starší 50 let a trpící cukrovkou má VZP Pojišťovna preventivní kampaň pod názvem Aktivní diabetik, jejímž cílem je podpořit jejich léčbu vhodným typem stravování a pohybu. Proti obezitě a špatnému stravování je pak zaměřená kampaň s názvem Žij zdravě, jejíž součástí jsou i samostatné webové stránky a klub, do kterého se mohou zájemci zaregistrovat a získat tak spoustu zajímavých výhod, účastnit se soutěží o atraktivní ceny atd.

Servis24.cz přihlášení na účet prostřednictvím oficiální stránky banky. Servis24 Internetbanking přihlášení na účet bezpečně. Servis24 přihlášení na účet je jednoduché při dodržení základních bezpečnostních pravidel. Servis24 přihlášení na účet je snadné.

Jak změnit zdravotní pojišťovnu

Pokud nejsme se svou zdravotní pojišťovnou spokojení, můžeme ji vyměnit za jinou. Tuto změnu však můžeme provést pouze jedenkrát za rok a ke změně pak dojde k 1.lednu následujícího roku. Navíc přihlášku je nutné podat nejpozději půl roku před dnem, kdy má dojít ke změně. Pokud se chceme přeregistrovat od jiné pojišťovny k VZP, za tuto přeregistraci neplatíme žádné další poplatky. Přeregistraci si můžeme vyřídit na některé z poboček VZP Pojišťovny a nebo jednoduše on-line na jejích internetových stránkách www.vzp.cz.

VZP Pojišťovna a slevy u jejích partnerů

Být pojištěný u Všeobecné zdravotní pojišťovny přináší celou řadu zajímavých benefitů – patří mezi ně i slevy u jejích partnerů po celém území České republiky. Katalog všech těchto slev najdeme na webových stránkách VZP Pojišťovny v sekci Klienti pod odkazem Slevy u partnerů VZP. Vyhledávat v tomto katalogu můžeme jednak podle krajů, dále pak vybíráme z kategorií (auto-moto, bydlení, e-shopy, finance, mateřská dovolená, péče o tělo, relaxace a wellness, sport, volný čas, zdraví a zvířata). U většiny kategorií pak ještě můžeme dále zvolit konkrétní podkategorii. Celkově obsahuje katalog stovky zajímavých slev ze všech oborů – u každé konkrétní firmy pak vidíme jednak krátký popisek, webovou adresu, případně kontaktní údaje a výši slevy. Ta je odlišená barevně a jinou výši slev mají členové Klubu pevného zdraví. U některých partnerů VZP Pojišťovny nejsou slevy poskytovány všem jejím klientům, ale jen členům tohoto klubu, nebo je členům klubu poskytnuta vyšší sleva v procentech.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!